Prva domaca utakmica…(historijaska)

Osvanuo je i taj veliki dan za nas mladi tim. Prva utakmica pred nasim navijacima. U cast tome poslije utakmice je organizovan zajednicki Grill Party. Ali krenimo redom. Nakon 4 boda u prva dva kola na gostujucim terenima, docekali smo lidera na Tabeli.

Momci uzbudjeni, poletni i “nabrijani” da nase navijace obraduju historijskom pobjedom na domacem terenu.

No, nije sve krenulu kako smo zeljeli. Igrala se 26. minuta i hladan sok za sve na stadionu osim za goste. Nesporazum u odbarani koristi protivnicki napadac i zabija za 0:1.
To kao da je dotuklo nase igrace. Kojima je trebalo 30ak minuta da se oporave I pocnu svoju igru. Sanse su se redale jedna za drugom ali gol kao da je zacaran. Igrala se 43minuta kada je, stari lisac Amar Jahic, zaustavljen prekrsajem u protivnickom šesnestercu, nije bilo sumnje, penal za nas. Siguran izvodjac je Eldin G. Naši momci su nastavili da dominiraju I stvaraju sanse ali se Resultat nije mijenjao do sudijske nadoknade prvog poluvremena. Kada je nas Stoper, Armin K. Izveo slobodan udarac sa Nase polovine. Protivnicki goloman pogresno procijenio let lopte I ona je zavrsila u mrezi, iza njegovih ledja.

Sa rezultatom 2:1 se otislo na odmor.

Pocetkom drugog dijela gosti su krenuli agresivno, zustro I odlucno. Što je otvaralo prostora našim momcima za kontre I polukontre. Jednu takvu koristi Ajdin K. I povecava prednost na 3:1.

Gosti su napadali do kraja utakmice, ali su ti napadi bili jalavi I bezopasno tako da je nas tim upisao prvu pobjedu na domacem terenu od 3:1 I tako obradovao armiju nasih navijaca. #zakoga #zabosnu???????????????? by: Miralem Dervisevic