Zlatni ljiljani

Već se uveliko, po nogometnim kuloarima, priča o ovogodisnjem iznenađenju u C-Klasse ligi, ekipi SF BiH München.

Broj naših simpatizera i navijača raste iz dana u dan. U prilog tome ide i broj navijač koji nas je bodrio i pratio proteklog vikenda. Imala su šta i da vide, zato krenimo redom.

Nedjelja je, 17:45h vrijeme kada je počela utakmica. Koja je za nas, ispostavit će se biti, borba za goli život.

Osokoljeni pobjedama iz prethodnih utakmica te besprijekornim taktičkim i motivacijskim govorima našeg Šefa stručnog štaba, momci su krenuli sa Guardiolinom tika-taka u C-Klasse. U prvih 15ak minuta protivnik je dodirnuo loptu samo kada bi je vratili iz auta u igru. U tom periodu su se rađale mnoge gol šanse. Jednu takvu je iskoristio Sadin P., nakon što je prethodno protivnički golman loptu kratko odbio poslije neugodne “žabice”, starog lisca, Senad-a H..

Poslije našeg vodstva gledali smo otvoren i zanimljiv fudbal. U kojem su se gol šanse smjenjivale na obje strane. U jednoj takvoj, protivnik je jednim dalekometnim šutem pogodio okvir našeg gola.

U smiraju prvog poluvremena, nakon kvalitetnog presinga Armin-a J., protivnički štoper griješi, gubi loptu a rutiner poput Senad-a H. je lagano posprema u mrežu za erupciju oduševljenja sve brojnijih navijača SF BiH München.

Drugo poluvrijeme kao da nije isti protivnik. Kao da su umjesto domaćih fudbalera izašli neki borci raznih borilačkih vještina.

Svaki njihov prekršaj je za “zatvora”. Ali krenimo hronološki. Nakon što su nas doslovno batinali i tukli, uspjeli su postići lijep pogodak nakon ubacivanja iz ugla.

Poslije jednog ispucavanja lopte, naš štoper Ajdin K., je uz bolan krik ostao ležati na terenu. Koljeno…koljeno..koljeno… izustio je. Naši medicinari su ga stabilizovali do dolaska hitne pomoći.

U jeku napada za izjednačenje, uspio je Jaha(čitaj Armin J.) pobjeći odbrani. Ali bolje da nije jer je protivnički igrač “krvnički” startovao. Echo tog klizećeg još uvijek odzvanja u našim ušima. Zavladali su muk i tišina koju je prekinuo plač i vapaj našeg napadača.

Dok sudija pokazuje na korner i kaze:”Nisam ništa vidio.” naši medicinari “krpe” Jahu, kojem su nakon ovog starta štutcne oko članka bile poderane.
Start je bio na zglob stajne noge. No, sudija nije mijenjao svoju odluku.

Poslije toga dva naša igrača Admir K.(lakat i koljeno u leđa) i Elvis H.(start na koljeno) su morali napustiti igru nakon povreda zadobivenih startom protivnickih igrača.

Zanimljivo, da je sudija do tada pokazao samo jednu javnu opomenu njihovom najprgavijem igraču.

U posljednjim trenucima utakmice naš lav, Amar J. izbacuje loptu u aut i pritom se oklizne i padne. Dok je ležao protivnički igrač ga udari koljenom u glavu.(možete zamisliti kakav metež je nastao). Ponovu su nasi medicinari uz pomoć drugih članova kluba Amar-u ukazali pomoć te je brzinom munje prebačen u bolnicu gdje je zadržan na daljnjem promatranju.

Nakon svega, sudija je odsvirao kraj užasno teške i bolne utakmice te je tako naša ekipa završila utakmicu sa 10 igrača. Da se kojim slučajem igralo još morali bi igrati sa 10 igrača jer su svi ostali povrijeđeni.

Jako nesportska navijanja od strane domaćina koji našim igračima kažu da se ne valjaju i da ustanu jer ovo je tobože C-klasa to je normalno.

Zbog muške utakmice svega što su naši lavovi doživjeli i preživjeli, naslovili smo ovaj tekst ZLATNI LJILJANI by: Miralem Dervisevic